![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12577227
*
nr 1257 7227
Spegel
Rokokostil, 100x44
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2019
kl 18:12:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 17:54:27
1
Vinnande bud
27/5 17:59:15
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1257 7227
Spegel
Rokokostil, 100x44
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/5 17:54:27 | 1 | Vinnande bud |
27/5 17:59:15 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53